لیست شگفت انگیزترین شغل های دنیا

شگفت انگیزترین شغل های دنیا

نوشیدن فنجان‌های قهوه یا تست سرسره‌های آبی به نظر تفریحاتی ‌می‌آید که در اوقات فراغت از کار انجام می‌دهید. البته برخی افراد هستند که با انجام دادن این فعالیت‌ها، پول دریافت می‌کنند! در ادامه با شگفت انگیزترین شغل های دنیا و میزان حقوق این مشاغل آشنا خواهید شد.

مسوول بررسی تفریحات شهر کانکون

مسوول بررسی تفریحات شهر کانکون

بسیاری از کسانی که با مشاغل مدیریتی در ارتباط هستند، فشار و استرس زیادی را متحمل می‌شوند. البته این مساله در مورد موقعیت شغلی که جدیدا به عنوان مسوول بررسی تفریحات شهر کانکون اختصاص یافته، متفاوت است. برای این پست شغلی، نیاز به فردی دارند که بین مارس و اگوست در این شهر زندگی کرده و تجربیات خود را در مورد این مدت با دنیا به اشتراک بگذارد.

کسی که در این جایگاه شغلی قرار می‌گیرد، در طول مدت اقامت خود در هتل‌های لوکس سکنی خواهد گزید و در پایان، ۶۰ هزار دلار حقوق دریافت خواهد کرد. باور کنید یا نه، شگفت انگیزترین شغل های دنیا بیش از این شما را متعجب خواهد کرد.

 

مسوول توییتر سلطنتی

آیا دوست دارید برای ملکه کار کنید؟ خدمات تشریفات بریتانیا، در جستجوی فردی است که ملکه را به صورتی دیگر در چشم دنیا به نمایش بگذارد. کسی که مسوول این کار شود، علاوه بر این، در وب سایت ملکه مطالبی را خواهد نوشت. کسی که در این شغل استخدام شود، ۳۸۷۰۰ دلار برای توییت کردن دریافت خواهد نمود.

پروفسور بازی

بازی با کودکان

آیا دوست دارید در مورد نحوه تفکر کودکان یاد بگیرید؟ دانشگاه کمبریج، به دنبال پروفسوری است که از نقش بازی در مهارت‎‌های حل مساله، خود کنترلی و کار تیمی کودکان قرن ۲۱ اطلاعات لازم را کسب کند. پروفسور بازی به مطالعه اهمیت نقش بازی در آموزش خواهد پرداخت و برای این شغل، دستمزدی معادل ۱۰۸ هزار دلار، دریافت خواهد نمود. با این تفاسیر دیدن پروفسور بازی در میان هیجان انگیزترین شغل های دنیا جای تعجب ندارد.

اینستاگرامر رویال کاریبین اینترنشنال

رویال کاریبین اینترنشنال در پی استخدام فردی است که به مدت سه هفته در تابستان از سه کشتی مختلف آن‌ها استفاده کند. برای سوار شدن به بهترین کشتی‌های گردشگری دنیا، هر روز باید سه عکس از سفر خود تهیه کنید و آن‌ها را در اینستاگرام پست کنید. علاوه بر این با انجام این کار، مبلغ ۶۷۱۱۱ دلار دستمزد، دریافت خواهید کرد.

نگهداری از دیواره بزرگ مرجانی

در سال ۲۰۰۹، در استرالیا، آگهی مربوط به بهترین شغل دنیا چاپ شد. در این آگهی استخدام نیاز به فردی بود که به مدت ۶ ماه از دیواره بزرگ مرجانی مراقبت کند. هرچند این موقعیت شغلی منحصر به فرد نیست و به تعدادی بیش از یک کارمند در این شغل نیاز است، اما کاندیدهایی که موفق به استخدام شوند، علاوه بر سکنی گزیدن در یک جزیره خصوصی، سالیانه مبلغ ۱۲۰ هزار دلار دستمزد، دریافت خواهند نمود.

 


تستر سرسره‌های آبی

تستر سرسره های آبی

توجه داشته باشید این شغل مناسب افرادی است که مشکل بیماری قلبی ندارند. هرچند تسترهای سرسره‌های آبی، به جای جای دنیا سفر خواهند کرد، و استاندارد بودن سرسره‌ها و استخرها را مورد بررسی قرار می‌دهند. در واقع سرسره سواری، برای این افراد، سالیانه ۲۸۵۰۰ دلار دستمزد به ارمغان خواهد آورد و این کار را در میان جالب‌ترین شغل های دنیا قرار می‌دهد.

تستر شکلات

تستر شکلات

در این موقعیت شغلی رویایی، هر روز باید به تست طعم شکلات بپردازید و در نهایت درآمدی سالیانه معادل، ۵۴ هزار دلار داشته باشید. این جایگاه شغلی ممکن است که کار در بخش خرید یک سوپر مارکت بوده یا به عنوان مسوول تست طعم محصولات یک کمپانی ساخت شکلات، به منظور تحقیقات در عرصه رقابت باشد.

مراقبت از پاندا

وظیفه اصلی شما، نگهداری و مراقبت از پانداهاست. در مرکزی تحقیقاتی که در چین قرار دارد، سالیانه ۳۲ هزار دلار برای مراقبت از این حیوانات دوست داشتنی، به شما می‌پردازند. مراقب باشید که با دیدن لیست شگفت انگیزترین شغل های دنیا از شغل فعلی خود نامید نشوید!

تستر تخت خواب‌های لوکس

ممکن است، کسب درآمد از خواب به نظر احمقانه بیایید، اما واقعا برخی شرکت‌ها به دنبال استخدام افرادی برای خوابیدن هستند. الگو و کیفیت خواب شما در این جایگاه شغلی به دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا از کیفیت متریال‌های مختلف مورد آزمون، توسط شرکت سازنده اطمینان حاصل شود.

هرچند میزان درآمد دقیقی برای این شغل وجود ندارد، اما به طور متوسط ماهیانه دستمزدی حدود ۵۶۰۰ دلار برای خوابیدن در تخت خواب‌های لوکس به شما پرداخت می‌شود.

مدیر سرگرمی

جایگاه شغلی

موزه راه‌آهن یورک، یک جایگاه شغلی تحت عنوان مدیر سرگرمی دارد. در حال حاضر این شغل توسط کودک ۶ ساله‌ای تصاحب شده است. این کودک پس از اینکه مجذوب قطارها شد، به این موزه نامه‌ای نوشت و از ‌آنها درخواست نمود تا برای یک جایگاه خالی شغلی با وی مصاحبه‌ای ترتیب دهند.

پس از دریافت این نامه، موزه تصمیم گرفت جایگاه شغلی مدیر سرگرمی را احداث نموده و این جایگاه شغلی را برای استخدام به این کودک پیشنهاد بدهد. وظیفه اصلی او اطمینان از سرگرم شدن سایر کودکان در هنگام بازدید از این موزه است.

بازبین گجت‌ها

قبل از عرضه گجت‌ها به بازار، بازبین گجت، به عنوان آخرین مرحله، آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این افراد علاوه بر تست این محصولات باید در مورد آن‌ها اطلاعات لازم را به صورت حرفه‌ای ارائه دهند.

هرچند معمولا این اسباب بازی‌های دنیای تکنولوژی پس از تست به شرکت‌های سازنده بازگردانده می‌شوند، اما ارزیاب گجت سالیانه ۷۷ هزار دلار درآمد خواهد داشت. آیا شما هم هر چه بیشتر در میان شگفت انگیزترین شغل های دنیا به جستجو می‌پردازید، اثری از شغل فعلی خود نمی‌بینید؟!

خنده درمانگر

کسب درآمد از خنده

هرچند ممکن است، در هنگام معاشرت با دوستانتان به طور رایگان بخندید، اما خنده درمانگر‌ها به طور ویژه‌ای آموزش دیده‌اند، تا با خنداندن افراد دردهای روانی و جسمی آن‌ها را التیام بدهند. حقوق سالیانه خنده درمانگر به طور متوسط ۴۲۲۶۷ دلار در سال است.

بغل کن حرفه‌ای

همه عاشق نوازش هستند، چه با این مساله موافق باشید، چه مخالف، بغل کردن، عالی است. حال نکته جالب اینکه، برخی افراد به طور حرفه‌ای برای اینکار آموزش دیده، و حقوق می‌گیرند. یک بغل کن حرفه‌ای برای بغل کردن یک فرد غریبه و آرام کردن وی پس از یک روز سخت کاری، ۶۰ دلار در ساعت حقوق می‌گیرد. حقیقتا یکی از عجیب‌ترین شغل‌های دنیا همین حرفه‌ است!


 

متخصص مزه

متخصص طعم غذا

این شیمیدان‌ها سالیانه مبلغ ۸۰ هزار دلار برای استفاده از تخصصی که در شیمی دارند به منظور تولید طعم‌های مصنوعی خوشمزه دریافت می‌کنند. این طعم دهنده‌های مصنوعی پس از تولید و اطمینان از عدم ایجاد مشکل برای سلامت انسانها به بازار عرضه می‌شوند.

نویسنده نامه‌های بابانوئل

وظیفه این اشخاص پاسخ دادن به نامه‌هایی است که هر ساله با نزدیک شدن کریسمس برای بابانوئل ارسال می‌شود. علاوه بر اینکه، امکان راه‌اندازی شرکت خودتان به این منظور وجود دارد، می‌توانید در یکی از شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، مشغول به کار شوید. درآمد شما بسته به میزان نامه‌هایی است که به آن‌ها پاسخ می‌دهید.

تستر بستنی

طعم بستنی

وظیفه شما به عنوان تستر بستنی، اطمینان از کیفیت طعم و مزه بستنی‌هایی است که تولید شده‌اند. در این شغل علاوه بر خوردن روزانه بستنی، سالیانه ۵۶۰۰۰ دلار درآمد خواهید داشت. پس تستر بستنی هم به عنوان یکی از شگفت انگیزترین شغل های دنیا به این لیست راه پیدا می‌کند.

نقشه بردار گوگل ارث

کار برای گوگل

آیا برای شما نیز، این سوال پیش‌ آمده است که چه کسی، مسئول تهیه عکسها در گوگل ارث و گوگل مپ است؟ این عکسها توسط دوچرخه سواران گوگل مپ، که سالیانه ۵۸۰۰۰ دلار درآمد دارند، تهیه می‌شوند.

هرچند برای تهیه این عکسها باید، با سه چرخه‌ای که یک دوربین ۳۶۰ درجه بزرگ بر روی آن نصب شده، در محیط‌هایی که امکان ورود اتومبیل در آن‌ها وجود ندارد، به سه چرخه سواری بپردازید، اما کار برای گوگل سختی‌های خاص خود را نیز دارد!

مدیر اجرایی جعلی

مدیر اجرایی جعلی

غربی‌ها، خصوصا مردان غربی به عنوان مدیران اجرایی جعلی در چین استخدام می‌شوند. این افراد علاوه بر دریافت لقب مدیر اجرایی، به طور هفتگی مبلغ ۱۰۰۰ دلار دستمزد می‌گیرند. وظیفه آن‌ها در این جایگاه شغلی، ارائه چند سخنرانی و حضور در برخی رویدادهای مهم است. با اینکار به نظر می‌رسد، این شرکت‌ها با دنیای غرب در ارتباط هستند، هرچند در میزان مسوولیت آن‌ها تفاوتی ایجاد نمی‌شود.

تگ کننده نت فلیکس

کسب درآمد با فیلم دیدن

آیا باورتان می‌شود، برای تماشای نت فلیکس به شما پول پرداخت شود؟ این به نظر واقعی نمی‌آید، اما هست. تگ کننده نت‌فلیکس یک جایگاه شغلی واقعی است که استخدام شونده، باید به تماشای فیلم و سریال‌های نت فلیکس بپردازد و برای آن‌ها تگ مناسب را در سیستم ذخیره کند.

روانشناس حیوانات

روانشناس حیوانات

در این شغل باید به آنالیز رفتار حیوانات بپردازید و برای صاحبانشان دلیل مشکلات رفتاری آن‌ها را توضیح دهید. برای این شغل باید دامپزشک باشید یا در یکی از شاخه‌های مشابه پی اچ دی داشته باشید، تا سالیانه ۳۰ هزار دلار درآمد کسب کرده و به یک جایگاه عالی در میان شگفت انگیزترین شغل های دنیا دست پیدا کنید.

تستر آبنبات

این شغل که آرزوی هر کودکی است، توسط بعضی بزرگسالان در سراسر دنیا انجام می‌شود و سالیانه ۳۱۰۰۰ دلار برای آن‌ها درآمد به همراه دارد. با استخدام به عنوان تستر آبنبات، باید محصولات کمپانی و رقبای آن را تست کنید. این کار بدون شک در بین عجیب ترین شغل های دنیا جای می‌گیرد.

تستر بازی‌های رایانه‌ای

تستر بازیهای کامپیوتری

کسب درآمد از بازی کردن به‌روزترین بازی‌های رایانه‌ای ممکن است که واقعی به نظر نرسد، اما به عنوان تستر بازی‌های کامپیوتری وظیفه دارید، از عدم وجود باگ در بازی‌ها و لذت بخش بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. گیمرهایی که در این شغل انجام وظیفه می‌کنند، سالیانه ۵۸۰۰۰ دلار درآمد دارند.

سازنده لگوی حرفه‌ای

ممکن است، مهارتی که در کودکی با اسباب بازی‌های لگو کسب کرده‌اید، منجر به درآمد شود. برخی افراد با ساخت مدل‌های مختلف لگو و فروش ‌آنها به خریداران مختلف کسب درآمد می‌کنند. به طور میانگین، یک سازنده لگوی حرفه‌ای سالیانه ۳۷۰۰۰ دلار درآمد خواهد داشت.

ارزیاب برند در شبکه‌های اجتماعی

ارزیاب برند

در این جایگاه شغلی، با مهارتی که در شبکه‌های اجتماعی دارید، در صفحات مختلف حضور پیدا کرده و از کامنت‌ها نوت برداری می‌کنید. هدف از اینکار بررسی نحوه ارائه برند در شبکه‌ها اجتماعی است و برای اینکار ۷۹ هزار دلار در سال درآمد کسب خواهید نمود.

 

 بازبین هتل

درآمد عجیب

کمپانی‌هایی که خدمات تور مسافرتی را ارائه می‌دهند، نیاز به استخدام افرادی دارند که به سراسر دنیا سفر کرده و از کیفیت هتل‌های مختلف اطلاعات لازم را کسب کند. این افراد واجد صلاحیت، پس از بازبینی از هتل‌های مختلف، اطلاعات لازم را برای کمپانی ارسال می‌کنند.

جهانگرد حرفه‌ای

جهانگرد‌های حرفه‌ای معمولا دارای یک وبلاگ یا شبکه اجتماعی موفق هستند، که در مورد جاذبه‌های گردشگری که در طول سفر خود، با آنها مواجه شدند، در آن‌ها یادداشت و تصویر می‌گذارند. به طور میانگین هر جهانگرد حرفه‌ای در سال حدود ۵۳۰۰۰ دلار درآمد خواهد داشت، هرچند میزان دقیق درآمد جهانگرد‌های حرفه‌ای با توجه به تجربیات، مکان جغرافیایی، تاییدیه‌های دریافتی و حامیان آن‌ها بسیار متفاوت است.

منتقد فیلم

منتقد فیلم

اگر در معرفی و نقد فیلم‌های که دیده‌اید، تبحر دارید، عنوان شغلی منتقد فیلم برای شما مناسب است.  منتقدین فیلم برای فیلم‌هایی که در طول هفته دیده‌اند، نظرات خود را می‌نویسند. این شغل علاوه بر درآمد ۸۲ هزار دلاری برای منتقدین حرفه‌ای، امکان حضور در مراسمات ویژه‌ای که در هالیوود برگزار می‌شود را به آنها می‌دهد. بنابراین جای شکی برای قرار دادن منتقد فیلم در میان شگفت انگیزترین شغل های دنیا باقی نمی‌ماند.

نویسنده کلوچه‌های فورچون

درآمد نویسنده

احتمالا از خودتان پرسیده‌اید، که نویسنده پیش‌بینی‌های درون کلوچه‌ها کیست؟ -نوعی از کلوچه وجود دارد که در آن متنی قرار داده شده و در مورد آینده پیش‌بینی‌ می‌کند -چیزی شبیه فال حافظ خودمان، مترجم-

هر کسی اگر صلاحیت‌های لازم را داشته باشد، می‌تواند، متن‌های کلوچه‌ای را بنویسد و برای اینکار ۵۳ هزار دلار درآمد داشته باشد.

سرگرم کننده در کشتی‌های تفریحی

کشتی‌های تفریحی

نه تنها کسی که به عنوان مسوول سرگرمی در کشتی‌های تفریحی استخدام می‌شود، درآمدی ماهیانه معادل ۴۵۰۰ دلار خواهد داشت، بلکه برای شاد بودن و شاد کردن، یک اتاق در کشتی تفریحی هم نصیبش می‌شود.

سازنده قلعه‌های شنی

این کار نیازمند ترکیبی از مهارت‌های هنری و آزاد کردن کودک درونتان است. علاوه بر این، نیازمند ابزارهایی فراتر از سطل و بیل برای ساختن، قلعه‌های شنی به عنوان یک کار هنری هستید. اگر خوش شانس باشید، این شغل درآمدی معادل ۶۵ هزار دلار در سال، برای شما به ارمغان خواهد آورد.

علاوه بر تابش خورشید بر روی پوستتان، تشکر و دلگرمی مردم را به همراه کمک‌های سخاوتمندانه‌شان، در کنار خود خواهید داشت.

جوینده توپ گلف

شغل مرتبط با گلف

تاکنون برایتان این سوال پیش آمده که چه بر سر توپ‌هایی که به درون آب می‌افتد، می‌آید؟ شغل جوینده توپ گلف، شیرجه زدن در زیر آب و از دور خارج کردن این توپهاست. به طور معمول علاوه بر جمع کردن، ۴۰۰۰ توپ گلف در روز، برای این جوینده حقوقی معادل ۳۳ هزار دلار در سال دستمزد تعیین شده است.

برنامه ریز جشن سلبریتی‌ها

شاید برای شما حضور و ملاقات با سلبریتی‌ها در جشن‌هایشان جذاب به نظر برسد. درحالیکه با سازماندهی جشن برای سلبریتی‌ها، دستمزدی معادل ۶۸ هزار دلار نیز دریافت خواهید نمود. آیا این مساله برای قرار گرفتن در بین شگفت انگیزترین شغل های دنیا کافی نیست.

پری دریایی

شاید بهتر باشد، از شغل فعلی خود استعفا داده و به ارتقای مهارت‌های شنایتان بپردازید؛ چراکه تبدیل به پری دریایی شدن، دیگر یک رویا نیست. با استخدام به عنوان پری دریایی، به طور کلی به فعالیت‌هایی شبیه مدلینگ دست خواهید زد. تنها تفاوت اصلی در این است که با پوشیدن لباس پری دریایی به حالت‌های خاصی پوزیشن می‌گیرید.

در واقع کل روز یک گوشه نشسته‌اید در حالیکه عده زیادی به شما، زل زده‌اند و در پایان نیز، به داخل آب شیرجه می‌زنید. شغل عجیب پری دریایی شدن، درآمدی سالیانه ۶۲ هزار دلار به همراه دارد.

تستر قهوه

قهوه نوشیدن

گایان مانوورا شغل رویایی هر معتاد به قهوه‌ای در دنیا را دارد. او به عنوان تستر قهوه برای لاینز کافی وظیفه دارد تا به جای جای دنیا سفر کرده و بهترین دانه‌های قهوه را پیدا کند. گایان در هفته بیش از ۵۰۰ فنجان قهوه را تست می‌کند.

بهترین شغل در دنیا چیست؟

بهترین شغل دنیا نصیب سورل آمور شده است. وی پس از شکست دادن ۱۷۰۰۰ رقیب خود، جایگاه بهترین شغل دنیا را نصیب خود کرد. این شغل علاوه بر درآمدی ۴۰ هزار دلاری، سفری سه ماهه به دور دنیا،  هر ماه اقامت در ۱۲ مکان لوکس و در ۱۲ مقصد جهانی را برای او به ارمغان آورده است.

این ستاره یوتیوب، در مکان‌های جذاب مختلفی نظیر قلعه پنج ستاره اسکاتلندی تا آبشار کاستاریکا را تجربه خواهد کرد.