هفت مهارت برای تقویت هوش مالی

هفت مهارت برای تقویت هوش مالی

۱- سواد مالی :

کسب توانایی تفسیر و خواندن اعداد و ارقام

۲- استراتژی‌های سرمایه گذاری : 

برخوردار بودن از دانش پول ، پول می‌آورد.

۳- شناخت بازار عرضه و تقاضا :

«الکساندرگراهام بل» اختراعی را عرضه کرد که بازار به آن نیاز داشت، «بیل گیتس» هم همین کار را کرد. خانه‌های ۷۵۰۰۰ دلاری که به قیمت ۶۰۰۰۰ دلار به فروش گذاشته می‌شود و ۲۰۰۰۰ دلار برای فروشنده آب خورده است هم نتیجه قدر دانستن از فرصتی است که بازار در اختیار فرد قرار می‌دهد. یک نفر در نقش خریدار ظاهر می‌شود و دیگری فروشنده است.

۴- دانستن درمورد قانون :

آگاهی از اصول حسابداری ، قوانین شرکت‌ها ، قوانین ملی و منطقه‌ای و آیین‌نامه‌ها. پیشنهاد می کنیم که در مورد آشنایی با قوانین حتما دست به کار شوید.

۵- یافتن فرصت‌هایی که دیگران متوجه‌اش نمی شوند :

شما فرصتی را که دیگران با چشم‌شان نمی‌بینند با استفاده از فکرتان تشخیص می‌دهید. به عنوان نمونه یکی از دوستان خانه قدیمی و کلنگی‌ای را خریده بود که آدم می‌ترسید به آن نگاه کند. همه ما از این خرید او تعجب کرده بودیم نکته‌ای که وی درمورد این خانه می دانست این بود که خانه به همراه ۴ قطعه زمین دیگر فروخته می‌شد. وی با مراجعه به شرکت مالک خانه متوجه این موضوع شده بود وی آن را خانه را خراب کرد و ۵ قطعه زمین را به قیمت ۳ برابر کل قیمتی که برای خرید خانه داده بود فروخت.

۶- مهارت فراهم کردن پول :

یک فرد معمولی صرفاً به بانک مراجعه می‌کند تا پول فراهم کند. یک فرد سرمایه گذار بایستی بداند چطور پول جمع کند. برای این کار راه های بسیاری هم هست که نیازی به بانک ندارد. در شروع کارم یاد گرفتم که چگونه بدون کمک گرفتن از بانک خانه بخرم. این وسط خانه‌هایی که می‌خریدم مهم نبودند بلکه یاد گرفتن مهارت فراهم آوردن پول تجربه‌ای بود که نمی‌شد رویش قیمت گذاشت.

۷- مهارت سازماندهی افراد باهوش :

آدم باهوش کسی است که یا با کسی که با هوش تر از خودش است کار می‌کند یا وی را استخدام می‌‎کند تا برایش کار کند.

وقتی لازم باشد با کسی مشورت کنید از طرف مشورتتان مطمئن شوید. چیزهایی که باید یاد بگیرید خیلی زیادند اما پاداشی که در ازایشان می‌گیرید نجومی است. اگر در جستجوی ثروت هستید برخوردار بودن از این زیر بنای اساسی یا ترکیبی از این مهارت‌ها نیازی اساسی است .حال فرق نمی‌کند بخواهید ثروتتان را از چه راهی بدست آورید، از راه خرید خانه‌های کوچک یا آپارتمان‌های متراژ بالا، خرید سهام اوراق قرضه، سرمایه گذاری در شرکت‌های سرمایه گذاری فلزات گرانبها و یا مانند اینها . . . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *