نرم افزار CC-DYNAMIC

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه فنی و مهندسی شیمی

شبیه سازی دینامیکی یک فناوری مهم در خصوص افزایش سود است. صنایع دارای ماهیت دینامیکی هستند و به ندرت به صورت پایدار فعالیت می­نمایند. هر نوع تغییر در دبی و ترکیب جریان خوراک، اغتشاشات خارجی و تغییر عملکرد تجهیزات به صورت پیوسته بر روی فرایند تأثیر گذار می­باشد.

نرم افزار CC-DYNAMIC به صورت مستقل وجود داشته و یا می­تواند به نرم افزار ChemCAD حالت پایدار افزوده شود. مهمترین عملیات واحدی که در این نرم افزار وجود دارند، می­توان به مواردی از قبیل تانک­، راکتورهای ناپیوسته، ستون­های دینامیکی با ماندگی، کنترل کننده PID، شیر کنترل و کنترل­ کننده‌های رمپ­دار اشاره نمود.

به کمک این نرم افزار می­توان موارد زیر را شبیه­سازی نمود:

  • واکنش­های صورت گرفته در راکتور ناپیوسته به همراه ژاکت گرمایش و سرمایش
  • کنترل فشار و سطح در تانک
  • آغاز کار و توقف ستون­های تقطیر و جذب
  • افت فشار در شبکه لوله­های شامل جریان دو فازی
  • سیتم­های اطفاء حریق و موارد اضطراری

چنانچه در flowsheet عملیات واحدهای حالت پایدار مانند پمپ، شیر و … وجود داشته باشد، می­توان این موارد را نیز به شبیه سازی دینامیکی وارد نمود. انتقال داده­ها بین Excel و شبیه سازی در حین اجرای شبیه سازی دینامیکی امکان پذیر است و این امر امکان تغییر پارامترهای فرایندی را با استفاده از کاربر فراهم می­نماید.

شبیه سازی دینامیکی فرایند به کمک CC-DYNAMIC سریع و واقع بینانه است. این نرم افزار این امکان را برای کاربر میسر می­سازد که شبیه سازی را به شرایطی که به حالت واقعی نزدیک­تر است، انجام دهد و در کنار محصول و خواش فیزیکی، جزئیات مربوط به فرایند و کنترل آن را ارائه دهد.

کاربردهای عمده این نرم افزار شامل شبیه سازی فرایندها، ستون­های دینامیکی، راکتورهای ناپیوسته دینامیکی، کنترل کننده PID، شیر کنترل، کنترل رمپ دار و تانک­های دینامیکی می­باشد.

از مزایای CC-DYNAMIC می­توان به شبیه سازی فرایندهای پیچیده، راکتور، تقطیر، راکتورهای نیمه پیوسته، تقطیر واکنشی، کنترل فرایند، فراندهای ناپیوسته و ارائه نتایج به صورت گرافیکی اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *