وزیر ورزش: جام جهانی باید صحنه حضور آبرومندانه ایران باشد

به نقل از مرکز مشاوره صنعت ipcc وزیر ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد جام جهانی فوتبال در روسیه صحنه حضور شایسته و آبرومند ایران همراه با انتقال ارزش های اخلاقی و انسانی و تحکیم دوستی ها باشد.به گزارش ایرنا؛ «مسعود سلطانی فر» روز دوشنبه در سخنانی که پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان آن را منتشر کرد، اظهار داشت: هر چند تیم ملی در گروه دشواری قرار دارد اما تلاش خود را برای ارائه نمایش جذاب و دیدنی و دفاع از حیثیت فوتبال کشور بکار خواهد گرفت.
وی درباره شرایط تیم ایران در این دوره جام جهانی توضیح داد: جوانان ایران ثابت کرده اند که هر وقت عزم و اراده برای انجام کاری داشتند به موفقیت های بزرگی رسیده اند، این ویژگی ملت ایران است که در سختی ها و مشکلات، با عزم و اراده راسخ، گلیم خود را از آب بیرون می کشند.
مقام عالی ورزش کشور یادآور شد: حتی در زمان جنگ تحمیلی که اکثر کشورهای دنیا حامی صدام بودند، اما ملت ایران با جانفشانی جوانان غیورش به پیروزی رسید. در دوره سازندگی هم با اراده مردم کشور ساخته شد و از آن جایی که هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل عزم و اراده یک ملت بیاستد، امروز هم مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت.
سلطانی فر به هواداران میلیونی فوتبال و علاقه مندان به آن در ایران گریزی زد و گفت: تیم ملی فوتبال تنها یک تیم 23 نفره نیست، بلکه قلب های 80 میلیون ایرانی همراه تیم ملی در جام جهانی است. همه مردم پیروزی های قهرمانان را دوست دارند. مادامی که پرچم کشورشان به اهتزاز در می آید و غرور ملی چند برابر می شود، نشان می دهد که ورزش توانسته به خوبی ایفای نقش کند.
وی به سطح تعاملات ورزشی ایران با کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: ورزش ابزاری برای تقویت تعامل و دوستی بین ملت هاست. بعد از انقلاب اسلامی این امکان وجود دارد که به دلیل مسائل مختلف سیاسی با برخی کشورها قطع رابطه کرده باشیم اما هیچ گاه تعاملات ورزشی ما با دیگر کشورها قطع نشده است. اکنون هم به جام جهانی می رویم تا دوستی ها را تحکیم بخشیم.
وزیر ورزش و جوانان همچنین اظهار امیدواری کرد که جام جهانی فوتبال که بعد از المپیک بزرگترین رویداد ورزشی به شمار می رود و چندین میلیارد بیننده دارد، صحنه حضور خوب و آبرومند ایران توأم با انتقال ارزش های اخلاقی و انسانی باشد.
سلطانی فر این را هم گفت که تلاش هایی انجام شد تا شمار زیادی از ایرانیان از نزدیک دیدارهای تیم ملی را در روسیه را تماشا کنند.
عضو کابینه دولت دوازدهم در خصوص دعوت «جیانی اینفانتینو» رئیس فدارسیون بین المللی فوتبال از رئیس جمهوی ایران برای حضور در آئین افتتاحیه جام جهانی نیز اظهار داشت: «ولادیمیر پوتین» نیز از «حسن روحانی» برای حضور در افتتاحیه جام جهانی دعوت کرده است که تا این لحظه حضور رئیس جمهوری ایران به دلیل ازدحام و برنامه های کاری مهم در آن تاریخ، مشخص نیست.
سلطانی فر در ادامه این گفت و گو به موضوع ورزش زنان هم پرداخت و گفت: هیچ محدودیتی برای فعالیت ورزشی بانوان با رعایت ملاحظات شرعی قائل نیستیم. اکنون زنان ورزشکار ایرانی در رشته های متعدد ورزشی فعالیت دارند.
وی افزود: همچنان به دنبال فراهم کردن امکانات برای حضور بیشتر بانوان ورزشی در عرصه های مختلف هستیم و امیدواریم که در سال های آینده خبرهای خوشی را از ورزش بانوان ایران بشنویم.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد که یکی از رسالت های این وزارتخانه فراهم کردن شرایط حضور بانوان در میادین ورزشی است و از حدود 330 ورزشکار اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا، حدود 100 ورزشکار زن حضور دارند و این موضوع برای اولین بار اتفاق می افتد.
سلطانی فر در خصوص بازی های زنان کشورهای اسلامی نیز اظهار داشت: امیدوارم با برنامه هایی که ارائه می کنیم و با حمایت های رئیس شورای المپیک آسیا بتوانیم این بازی ها را احیا کنیم.
وی به تعاملات ورزشی با کشورهای همسایه هم اشاره کرد و افزود: با رعایت اصول و مبانی سیاست امور خارجه که توسط مسئولان عالی رتبه و دستگاه دیپلماسی تبیین می شود در تعامل با کشورهای همسایه محدودیتی نخواهیم داشت. شاید در مواردی بعضی کشورها بنا بر دلایل خاص خودشان محدودیت ایجاد کرده باشند ولی ما رابطه بسیار خوبی با کشورهای اسلامی و همسایه داریم و تلاش می کنیم در چهارچوب اصول و مبانی سیاست خارجه روابط را گسترش دهیم.
وزیر ورزش از تعاملات ورزشی ایران با کشور عراق هم سخن گفت که سطح تعاملات و همکاری های ورزشی تهران و بغداد در آینده نزدیک گسترش می یابد. همچنین تلاش می کنیم تا با اعزام تیم ملی امید و تیم پیشکسوتان 2 دیدار تدارکاتی و دوستانه در عراق داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *