واگذاری کشت و صنعت مغان

به نقل از مرکز مشاوره تخصصی صنعت از خبرگزاری تسنیم، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی با بیان این که  واگذاری کشت و صنعت مغان همانند سایر واگذاری های این سازمان به طور کامل شفاف و قانونمند انجام شده است افزود: مخالفت ها با واگذاری این شرکت تا حد زیادی طبیعی به نظر می رسد به خصوص وقتی خریدار بخش خصوصی واقعی باشد.

وی همچنین اظهارداشت: طبق معمول با واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش خصوصی واقعی مخالفت ها جدی تر و گسترده تر می شود.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کشت و صنعت مغان از جمله شرکت های بزرگ دولتی بود که در فهرست واگذاری های این سازمان قرار داشت و خوشبختانه پس از چهار نوبت مزایده سرانجام در نوبت پنجم به بخش خصوصی واقعی واگذار شد.

وی افزود: واگذاری شرکت مزبور یکی از افتخارات بزرگ سازمان خصوصی سازی در واگذاری هاست.

پوری حسینی همچنین در خصوص مخالفت ها با واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان اظهار داشت: قیمت زمین شرکت از جمله موارد مخالفت برخی از منتقدان است.

وی گفت: این که برخی افراد قیمت زمین این شرکت را با قیمت زمین در تهران و شهرهای بزرگ دیگر مقایسه می کنند کار غلط و البته تعجب برانگیز است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی ضمن اشاره به اینکه شرکت مزبور در پارس آباد مغان واقع شده است، افزود: در حال حاضر بسته به دیمی یا آبی بودن زمین کشاورزی قیمت هر هکتار زمین از چند میلیون تومان تجاوز نمی کند.

وی اضافه کرد: بر این اساس وقتی 27 هزار هکتار زمین شرکت کشت و صنعت مغان واگذار می شود در این حجم از واگذاری قیمت زمین نمی تواند بیش از قیمت منطقه باشد.

پوری حسینی ادامه داد: قیمت کارشناسی انجام گرفته برای هر متر زمین شرکت مدنظر پنج هزار و300 تومان بوده که بر اساس قیمت پیشنهادی خریدار هر متر این زمین شش هزار و 500 تومان با سایر دارایی ها به فروش رسید.

وی گفت: آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد فروش زمین شرکت مزبور به قیمتی بالاتر از قیمت کارشناسی بوده است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: از مجموع قیمت فروش شرکت کشت و صنعت مغان یک هزار و 500 میلیارد تومان مربوط به زمین و 350 میلیارد تومان دیگر شامل تاسیسات، تجهیزات و امکانات این مجموعه بوده است.

وی تصریح کرد: هیئت واگذاری نیز با دقت و وسواس زیادی قیمت پایه شرکت کشت و صنعت مغان را بر اساس کارشناسی های صورت گرفته به تصویب رسانده و هیچ گونه تخلف در قیمت گذاری سهام شرکت مزبور انجام نشده و به بهترین و شفاف ترین شکل ممکن این واگذاری صورت گرفته است.

پوری حسینی در ادامه یادآورشد: مخالفان بجای دفاع و حمایت از خریدار این شرکت که بخش خصوصی واقعی است اقدام به ایجاد مانع و تهدید می کنند که جای بس تعجب بسیار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *