2 هزار واحد بوم گردی در کشور هدف گذاری شد

به نقل از مرکز تخصصی مشاوره صنعت ipcc معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 2 هزار واحد بوم گردی در کشور هدف گذاری شده است که با ساخت آنها 16 هزار شغل ایجاد می شود.به گزارش ایرنا علی اصغر مونسان روز چهارشنبه در بدو ورود به خرم آباد در جمع خبرنگاران افزود: 24 میلیارد ریال در طرح اشتغال روستایی در حوزه صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از بوم گردی برای ایجاد اقامت اظهارداشت: شرایط بوم گردی و همچنین طرح اشتغال روستایی در سفر به لرستان بررسی می شود.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه کمتر به مناطق غرب کشور پرداخته شده است، افزود: می توان حوزه طبیعت گردی را در مناطق بکر و طبیعی غرب کشور گسترش داد.
وی اظهار داشت: در تلاش برای ایجاد شرایطی هستیم که مناطق غربی کشور در امر طبیعت گردی موثر واقع شوند.
مونسان افزود: برای مرمت و بازسازی قلعه فلک الافلاک کمک خواهیم کرد و شرایطی را فراهم می کنیم که قلعه و حریم آن در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر 2 روزه خود به لرستان از آبشار بیشه و دریاچه گهر دورود، خانه افتخارالاسلام طباطبایی بروجرد، پل شکسته، قلعه فلک الافلاک و مجتمع کشت و صنعت خرم آباد بازدید خواهد کرد.
همچنین افتتاح هتل عطرستان بروجرد و شرکت در جلسه فعالان حوزه گردشگری لرستان از دیگر برنامه های مونسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *