۶ روش آسان برای پر انرژی بودن در طول روز

پردیس فناوری کیش_طرح ملی مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه مدیریت و کسب و کار:

پر پتانسیل و پر انرژی بودن نیاز به برنامه خاص و کارهای عجیب غریب ندارد فقط کافیه هوای خودتون را داشته باشید و چند کار ساده را روزانه انجام بدید.
داستان از جایی شروع شد که جان و جو، دو کارآفرین سان فرانسیسکویی مهم ترین روز های زندگی خود را می گذراندند و برای ارائه طرحشان به سرمایه گذارها آماده می شدند.

جین تا ساعت ۴ صبح بیدار پشت میزش درحال چک کردن فایل ارائه بود درواقع او کل آخر هفته را در خانه مانده بود و ارائه را آماده می کرد.اما امروز صبح خواب ماند و با عجله یک فنجان قهوه نوشید، لباس هایش را عوض کرد و لپ تاپ اش را برداشت و با حس گرسنگی و بی حالی از خانه خارج شد!به موقع به رویداد رسید اما با حس اضطراب و دستپاچگی!

از سوی دیگر جو مثل شب های گذشته ساعت یازده شب به رخت خواب رفته بود و فایل ارائه را عصر جمعه با هفت بار تجدید نظر پس از بازخوردهای دریافتی آماده کرده بود.او آخر هفته را با دوستانش به طبیعت رفته و امروز ۷ صبح بیدار شده بود. او روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب، دویدن، یک ربع مدیتیشن و درست کردن یک اسموتی برای صبحانه آغاز کرد.او شب قبل وسایل و لباس هایش را آماده کرده بود و بدون دردسر از منزل خارج شد.جو ۱۰ دقیقه هم زودتر به رویداد رسید و با اعتماد به نفس و آرامش مشتاق بود تا ارایه خود را بدهد.

شما اگر سرمایه گذار بودید روی کدام سرمایه گذاری می کردید؟ کدام از این دو بیشتر شبیه شما هستند؟

جین و جو شخصیت های داستانی هستند اما در دنیای امروز کلی استارت آپ با کارآفرین هایی مثل جین وجود دارند.آنها ۱۶ ساعت در روز و هفت روز هفته کار می کنند و متعجب هستند که چرا نتیجه دلخواه را نمی گیرند!واقعیت این است اغلب نتایج مطلوب با ساعت های بیشتر کار به وجود نمی‌آیند بلکه کارهای هوشمندانه آنها را می سازند.

در این مقاله فرصت هم صحبتی با مایک دل پونته را پیدا کردم که کمپین سوما را با هدف متحول کردن صنعت آب آشامیدنی با روشی پایدار در kickstarter راه انداری کرده(پیشنهاد می کنم حتما سری به آن بزنید) شخصیت او خیلی به جو داستان ما نزدیک است و با روحیه ای آرام و خونسرد در زمان نهار با ما درباره رازهای موفقیت خود صحبت کرد:

“من برای مقابله با اتفاق های روزانه نیاز به انرژی و تعادل ذهن و احساساتم دارم، مدیتیشن و مراقبه بهترین روش برای من هست تا همیشه در بالاترین سطح باشم”

در ادامه ۶ روش واقعا آسانی که او با آنها به بالاترین سطح آرامش و انرژی می رسد را بررسی می کنیم:

تصویر مرتبط

۱.وقتی از خواب بلند می شوید یک لیوان آب بنوشید تا پر انرژی باشید

بدن در هنگام خواب آب از دست می دهد.پس با نوشیدن یک لیوان آب می‌توانید به بدن خود برای تازگی و شادابی کمک کنید. شما کی اولین لیوان آب خود را در روز می‌نوشید؟

نتیجه تصویری برای سه اولویت روز را تعیین کنید

۲.سه الویت روز را تعیین کنید

مایک هر روز صبح از خود می‌پرسد:۳ کار مهمی که امروز باید انجام دهم چیست؟او تا این سه کار را انجام ندهد مسلما شب نمی خوابد. برای امروز ۳ الویت شما چه بود؟

نتیجه تصویری برای قانون ۱۰/۵۰

۳. قانون ۱۰/۵۰

کارهای خود را اگر با قانون ۵۰/۱۰ انجام دهید مطمئنا سریعتر پیش می‌روید.کافیست تایمر گوشی خود را برای ۵۰ دقیقه تنظیم کنید و در این مدت به کارهای خود برسید سپس ۱۰ دقیقه استراحت کنید.مایک در این ده دقیقه از پشت میز خود بلند می شود قدمی می‌زند٬ تماسی با دوستان می‌گیرید یا ریلکس کرده و یک لیوان آب مینوشد.مهم‌ترین کار شما برای ۵۰ دقیقه بعدی چیست؟

نتیجه تصویری برای فعالیت و تعرق داشته باشید

۴.فعالیت و تعرق داشته باشید

فعالیت و جنبش روزانه و منظم ما را سالم و سرحال نگه می‌دارد.این افزایش انرژی و بهبود خلق و خوی با کاهش استرس همراه است.شما هم مثل مایک می‌توانید صبح ها ورزش هوازی یا یوگا انجام دهید.امروز سراغ کدام ورزش می‌روید؟

نتیجه تصویری برای حس رضایت

۵.حس رضایت

همان طور که در مقاله “۱۰ عادت صبحگاهی برای فوق‌العاده شدن“پرداختیم شاکر بودن شادی را افزایش می‌دهد برای همین مایک یک دفترچه قدردانی دارد که هر روز صبح حداقل ۵ موردی که بابت آن خدا را سپاسگزار است می نویسد.در زمان تشویش و استرس نیز به ۱۰ موردی که بابت آن حس رضایت دارد می‌اندیشد.شما امروز بابت چه چیزهایی سپاسگزار هستید؟

نتیجه تصویری برای ‪Summary‬‏

۶.خلاصه روزانه

۱۰ دقیقه در روز را به بررسی بازتاب کارهایتان بپردازید.مایک از خود می‌پرسد که کدام کارها را خوب انجام داده یا چه چیزهایی نیاز به بهبود دارد؟
امروز شما چطور پیش رفته است؟

چه شبیه جین باشید چه جو، این ۶ روش کمک خواهد کرد که عملکرد خود را به سطح بالاتری از کارایی و بهره‌وری برسانید
ما دوست داریم در مورد روش های خودتان که به پر انرژی بودنتان کمک می‌کند بدانیم.می توانید آنها با ما و دیگران درمیان بگذارید تا با هم بتوانیم پرانرژی و فعال باشیم

پرانرژی در بخش تخصصی خود فعالیت داشته

ماهمراه شما خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *