از توسعه پژوهش در صنعت پتروشیمی حمایت می‌کنیم

 

 

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی از توسعه پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی با هدف دستیابی به فناوری‌های روزآمد دنیا حمایت می‌کند.
 به گزارش شانا، رضا نوروزاده دوشنبه، ۲۰ آذرماه پس از بازدید «شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز تهران» اظهار کرد: این شرکت با بررسی تولید و نیاز صنعت، باید کارهای تحقیقاتی را در همه مراکز رهبری کند و این موضوع سبب بالندگی شرکت می‌شود و به توسعه صنعت کمک می‌کند.
وی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی با نقش حاکمیتی در کنار محقق و بهره‌بردار، فرآیند توسعه را آسان کرده و برای همکاری‌های بیشتر ایجاد انگیزه می‌کند، افزود: این مسیر به روند اشتغال‎زایی کمک می‌کند.
معاون وزیر نفت از شرکت پژوهش و فناوری خواست تا جدا از وظیفه خلق دانش و سند ثبت اختراع (Patent) با شرکت‌های تولیدی ارتباط برقرار کند، افزود: این موضوع سبب می‌شود شرکت‌های تولیدی ضمن آشنایی با دستاوردهای این شرکت به جای خرید دانش فنی یا کاتالیست از شرکت‌های خارجی از نمونه بومی آن استفاده کنند.
نوروززاده  با تاکید بر این که شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز تهران دارای ظرفیت تولید علم است، تاکید کرد: وظیفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، قرار گرفتن در کنار شماست تا بیشتر منابع درآمدی در واحد‌های تولیدی استفاده شود.
وی با اشاره به این که شرکت پژوهش و فناوری پل ارتباطی دانشگاه و صنعت است، تصریح کرد: مسیر تبیین شده میان دانشگاه، صاحبان تجربه و شرکت‌های تولید کننده مسیر خوبی است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از زحمات گذشتگان در به ثمر رساندن این شرکت قدردانی کرد و گفت: این مرکز مایه امید صنعت و جوانان و سبب خدمت رسانی به صنعت پتروشیمی کشور است.
به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیم صبح امروز به همراه هیئت مدیره این شرکت از «شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز تهران» بازدید کرد و در جریان تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشگران این شرکت قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *