مدرسه طبیعت در خاورمیانه نخستین بار در ایران دایر شد


 

به نقل از مرکز تخصصی مشاوره صنعت ipcc دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: ایران نخستین کشورخاورمیانه و آسیای جنوب غربی در راه اندازی مدارس طبیعت است.محمد درویش روز شنبه در حاشیه افتتاح دومین مدرسه طبیعت چهارمحال و بختیاری به خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی مدارس طبیعت از 30 سال گذشته در کشورهایی نظیر فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک آغاز و پس از گذر از کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن، اندونزی و مالزی، چهار سال پیش وارد ایران شد.
وی استقبال بخش خصوصی برای مشارکت در راه اندازی این مدارس را ستودنی دانست و بیان کرد: با گذشت این مدت، تاکنون کودکان 29 استان از خدمات 77 مدرسه طبیعت در کشور بهره مند هستند.
درویش با بیان نبود مدرسه طبیعت در استان های قم و خوزستان اظهار داشت: راه اندازی مدارس در این استان ها در دست پیگیری است.
وی استاندارد این مکان ها را پنج هزار مترمربع برای هر مدرسه طبیعت و یک مدرسه به ازای 20 هزار کودک عنوان کرد.
وی درباره کیفیت مدارس طبیعت در ایران نسبت به دیگر کشورها گفت: تنوع اقلیمی، فرهنگی و تنوع زیستی در اقصی نقاط کشور، مدارس طبیعت ایران را در جهان منحصر بفرد کرده است.
به گزارش ایرنا، کارگاه های کاشت سبزی و صیفی جات، ساخت سرپناه، کارگاه حشره و ساخت خانه حشرات، ساخت مسیر پابرهنه رو، کارگاه ساخت خشت، ماست بندی، پخت نان و بهره مندی از همکاری تسهیلگران و مربیان از امکانات مدارس طبیعت است.
همچنین این مدارس آماده پذیرش کودکان 2 تا 13 هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *