دولت از طرح های خوداتکایی در صنعت نفت پشتیبانی می کند

 

به نقل از مرکز مشاوره صنعت ؛ipcc رییس جمهوری گفت: دولت از همه طرح های وزارت نفت، تولید فناوری های جدید در این صنعت و خوداتکایی به طور کامل پشتیبانی می کند.دکتر حسن روحانی روز سه شنبه پس از بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در جمع مدیران و فعالان بخش خصوصی صنعت نفت افزود: تصمیم دولت خریداری از تولیدات داخلی با کیفیت در بخش صنعت نفت است.
وی اظهار داشت: شرکت های داخلی در عرصه صنعت نفت می بایست در کنار شرکت های خارجی در مناقصه ها شرکت کنند و این حضور افتخار بزرگی و غرورآفرین است.
رییس جمهوری یادآور شد: نفت به معنای بالادستی و پایین دستی یک صنعت کاملا راهبردی است که برای ایران، منطقه و دنیای صنعت با ارزش است.
روحانی خاطرنشان کرد: نفت در کشور هیچ گاه مسئله اقتصادی نبوده بلکه سیاسی است که مسائل اجتماعی را در کنار خود دارد و در زندگی مردم تاثیر گذار است.
وی افزود: تولید برق نیروگاه ها، آب شیرین کن ها و نقل و انتقال ها به برق متکی است و در جامعه نان هم بستگی به انرژی دارد و اگر در گازرسانی مشکلی ایجاد شود نانوایی ها با مشکل مواجه می شوند.
رییس دولت دوازدهم همچنین به جایگاه نفت در عرصه دیپلماسی و قدرت ملی اشاره کرد و گفت: کشوری که می تواند نفت و گاز و فرآورده آن را صادر کند، دارای قدرت است و تولیداتی که امروز مشاهده کردیم نمونه کوچکی از تلاش های بزرگ در حال انجام است.
روحانی خطاب به فعالان صنعت نفت اظهارداشت: اولین قدم در این زمینه مناسبات خوب و درست بین دولت و شرکت ها است تا به هم اعتماد، دقیق صحبت و کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *