کلانتری: وظیفه دولت حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده است

عیسی کلانتری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای حفظ محیط زیست سرمایه‌گذاری بسیاری شده گفت: فقط ۱۱ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است.

عیسی کلانتری روز سه‌شنبه (۱۱شهریورماه) در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزود: وظیفه دولت حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده است.

وی با تاکید بر اینکه محیط زیست در معرض خطر است، اظهار داشت: عوامل تخریب محیط زیست بیشتر عناصر دولتی هستند و مردم در انتهای این خط قرار دارند.

کلانتری گفت: منابع آبی و خاکی را از بین برده‌ایم به طوری که آمارها نشان می‌دهند که ۵۰ درصد منابع آبی را از بین برده ایم و هر سال نیز منابع خاکی را به اندازه ۳۵ سال از بین می بریم.

وی اظهارداشت: متاسفانه خسارت زنندگان به محیط زیست به بهانه‌های مختلف از جمله تحریم، نبود تکنولوژی و کمبود بودجه دستشان باز است.

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به نقش بیمه در حفظ محیط‌زیست گفت: بیمه باید استانداردهایی را وضع و آن‌را به تولید کنندگان تحمیل کند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری چندین بار در باره کاهش مصرف انرژی صحبت کرده اند اما کسی توجه نکرده است.

کلانتری افزود: در تابستان ۱۳ روز به دلیل آلودگی ازن، هوای آلوده داشتیم که باید برخی مراکز تعطیل می شد، علت آن‌هم داشتن نیروی محرکه غیراستاندارد است در حالی که بیمه باید استانداردسازی کند و تولید کنندگان را ملزم به رعایت آن کند.

در این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بین غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و عیسی کلانتری معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه آمده است که در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی و راهبری حاکمیتی سازمان حفظت محیط زیست در جهت حفظ منابع زیستی و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و همگرایی با توسعه صنعت بیمه در کشور، این تفاهم نامه امضا شد.

در این تفاهم‌نامه طرفین توافق کردند در چارچوب مقررات مربوط در زمینه‌های بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی طرفین به منظور توسعه فعالیت در دو حوزه محیط زیست و صنعت بیمه، همکاری متقابل با هدف کمک به حفظ و بهسازی محیط زیست و توسعه پوشش‌های بیمه ای در این زمینه، همکاری و کمک به توسعه اقتصاد محیط زیست (سبز)، اکوتوریسم و پوشش‌های بیمه‌ای مربوط، همکاری و کمک به توسعه جایگاه بین‌المللی محیط زیست و صنعت بیمه با بهره‌مندی از ظرفیت‌های طرفین همکاری کنند.
4 مهر 99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *