وزیر نفت در نوروز ۹۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، مهندس بیژن زنگنه در دومین روز سال ۹۶، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی کرد، در این سفر، انبار نفت بیرجند با ظرفیت ذخیره‎سازی ١٠٥ میلیون لیتر و با صرف ٤٢ میلیارد تومان هزینه و گنجایش ذخیره سازی ١٠٥ میلیون لیتر سوخت افتتاح شد.

پنجم فروردین ماه، کردستان

کردستان، دومین مقصدی بود که وزیر نفت در ایام نوروز به آنجا رفت، تا رئیس جمهوری را در افتتاح طرح‌های این استان و همچنین پتروشیمی کردستان همراهی کند؛ مجتمع پتروشیمی کردستان از طرح‌های دوازده گانه اقتصاد مقاومتی در صنعت پتروشیمی است که افزون بر توسعه بخش پایین دستی صنایع پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش سبب ایجاد بازارهای جدید صادراتی، اشتغال‌زایی و ارزش افزوده بیشتر در کشور به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب ایران می شود.

وزیر نفت در این سفر، افتتاح این مجتمع بزرگ صنعتی با حضور رئیس جمهوری را در نخستین روز کاری سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده، سبب خوشبختی دانست.

هفتم فروردین ماه؛ مسکو

روزهای پرمشغله نوروزی آقای وزیر، اما به سفرهای داخلی ختم نشد، او روز هفتم فروردین و برای سومین بار در سال ۹۶، رئیس جمهوری را در سفرهایش و این بار به مسکو همراهی کرد.

ایران و روسیه  تلاش دارند روابط خود را در بخش نفت و گاز توسعه دهند از همین روست که حسن روحانی، رئیس جمهوری در فرودگاه وونکووا در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارزیابی سفر ۲ روزه‎اش به مسکو گفته بود: «ایران و روسیه وارد فاز نوینی در روابط خود شده‌اند، امروز پروژه‌های بزرگی در عرصه‌های نفت و گاز با زمان اجرای بلندمدت و حجم سرمایه‌گذاری قابل توجه میان ٢ کشور یا در حال اجراست یا در مرحله تفاهم و مذاکره برای آغاز اجرا قرار دارد.»

۱۰ فروردین ماه؛ پارس جنوبی

پارس جنوبی، آخرین مقصد وزیر نفت در نوروز امسال بود، او بلافاصله پس از بازگشت از مسکو در ۹ فروردین ماه، ۱۰ فروردین ماه به عسلویه رفت و از فازهای آماده افتتاح پارس جنوبی یعنی فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ بازدید کرد، بی شک سال ۹۵، یکی از باشکوه‎ترین سال‌های پارس جنوبی بود که برداشت گاز ایران را با قطر برابر کرد.

بازدید از پتروشیمی‎ها نیز از نظر وزیر نفت دور نماند و او در این سفر یک روزه از حدود هفت مجتمع پتروشیمی از جمله دماوند، مرجان، مروارید، کاویان و… بازدید کرد و در جریان آخرین وضع آن قرار گرفت.

روند رو به رشد توسعه صنعت نفت بی شک در سال ۹۶ ادامه خواهد داشت و طرح‌های مهمی قرار است در سال ۹۶ افتتاح و به بهره برداری برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *