حافظه انعطاف پذیر تلفن های همراه

هم اکنون تولید تلفن های همراه منعطف از مقدس ترین اهداف نهائی بسیاری از تولیدکنندگان تلفن های همراه هوشمند به شمار می آید. لازمه ایجاد و پیاده سازی ایده فوق تولید اجزای منعطف با قابلیت ارتجاع (خم پذیری) می باشد.

با توجه به اطلاعات و گزارشات مبنا بر تولید اجزای خم پذیر، دانشمندان دانشگاه اکستر یک مقاله با موضوع جایگزینی سیستم ذخیره سازی جدید ساخته شده از گرافن به جای حافظه فلش کنونی نوشته و ارائه داده اند. مواد تشکیل دهنده سیستم ذخیره سازی جدید ارزان تر می باشد. و ترکیب هیبریدی آن مبنا بر ترکیبات گرافن اکسید-تیتانیوم اکسید است که قادر به نوشته و خوانده شدن در تنها ۵ نانوثانیه می باشد. اجزای ترکیبی این سیستم جدید تنها ۵۰ نانومتر طول و ۸ نانومتر ضخامت دارد.

گرافن لایه ای نازک از کربن می باشد. و اگر علاقه مند هستید تا بدانید این نازک بودن چه اندازه است، باید بگوییم گرافن باریک ترین ترکیب در اتم کوچک برای انسان شناخته شده است.

اگر به دانستن درباره وزن گرافن علاقه مند هستید، با سبک ترین مواد شناخته شده برای انسان و در عین حال قوی ترین ترکیب روبرو هستید.

همچنین، گرافن بهترین رسانای الکتریسیته می باشد. بنابراین، به نظر می رسد مناسب ترین ماده برای استفاده در دستگاه های الکترونیکی از جمله تلفن های همراه هوشمند باشد.

این در حالیست که گرافن پس از کربن، هیدروژن، هلیوم و اکسیژن بیشترین عنصر موجود در جهان می باشد. مهم ترین مشکل گرافن فرآیند پیچیده تولید آن است. علاوه بر این، کیفیت رشد گرافن برای بار نخست کافی نیست.

گرافن، هدایت گر الکترون های موثرتری به نسبت سیلیکون می باشد و انتقال الکترون ها در ۱۰۰۰ کیلومتر بر ثانیه (۳۰ برابر سریع تر از سیلیکون) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *