جی پی مورگان ارز رمزنگاری اختصاصی خود را معرفی می‌کند.

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره تخصصی صنعت و مدیریت: گروه مالی و اقتصادی:

در برهه‌ی زمانی‌که به‌نظر می‌رسد ارزهای رمزنگاری‌شده به‌سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده‌اند، جی‌پی مورگان قصد دارد ارز دیجیتال اختصاصی خودش را معرفی کند. 

براساس آخرین گزارش‌ منتشرشده از سوی CNBC، به‌نظر می‌رسد جی‌پی مرگان قصد دارد به بازار ارزهای رمزنگاری‌شده وارد شود. انتظار می‌رود این نهاد مالی به‌زودی سکه‌ دیجیتالی اختصاصی خودش را به بازار معرفی کند.

جی‌پی‌مورگان، یکی از معدود سازمان‌های مالی و سرمایه‌گذاری است که چنین هدفی را در حوزه‌ی بانکدای دنبال می‌کند. جیمی دیمون، مدیرعامل  جی‌پی‌مورگان اعلام کرد که واقعا قصد ندارد وضعیت بازار ارز دیجیتالی بیت‌ کوینرا خراب کند که چنین دیدگاهی واقعا تعجب برانگیز است.

در کل، جیمی دیمون دیدگاه‌های خشن و قهرآلودی نسبت به بیت‌کوین دارد و شاید همین مسئله باعث شده که به فکر معرفی ارز دیجیتال اختصاصی با نام JPM Coin بئفتد.  مشتریان و شرکت‌هایی که با این سازمان مالی و سرمایه‌گذاری همکاری می‌کنند، می‌توانند پرداخت‌های مالی را در زمان واقعی و به‌عنوان بخشی از فرایند همکاری خود با جی‌پی مورگان به‌انجام برسانند.

جی‌پی مورگان چیس معتقد است که معاملاتی که ازطریق ارزرمزنگاری‌شده به‌انجام می‌رسد می‌تواند جایگزین نقل‌و انتقال‌های مالی فعلی شود. معاملات فعلی گاهی چندین روز طول می‌کشد تا به‌انجام برسد ولی جی‌پی مورگان درصدد معرفی سیستمی است که به‌صورت بلادرنگ این کار را انجام دهد.

انتظار می‌رود در آینده‌ی نزدیک شرکت‌های بزرگی همچون فیسبوک به‌راحتی بتوانند ازطریق JPM Coin، به‌سرعت نقل‌ و انتقال‌های مالی خود را به‌انجام برسانند. البته هنوز مشخص نیست مشتریان معمولی، به‌صورت متوسط چقدر قادر به خرید یا استفاده از JPM Coin خواهند بود.

این اولین‌بار نیست که جی‌پی مورگان در جوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده و بلاک‌چین سرمایه‌گذاری می‌کند. سال گذشته نیز پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر اریوم را برای مشتریان تجاری معرفی کرد تا ارزهایدیجیتالی با پشتوانه‌ی طلا و الماس را در این پلتفرم ارائه دهد.

برای آنکه سکه دیجیتالی JPM Coin بتواند از لحاظ مالی وضعیت پایدارتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی داشته باشد، پشتوانه دلار آمریکا را خواهد داشت. در سال‌های اخیر ارزهای دیجیتالی به‌شدت دچار نوسان قیمت بوده‌اند. زمانی‌‌که مشتری توکن JPM را به‌فروش می‌رساند، یک دلار آمریکا، به‌عنوان تضمینی برای اینکه پول مشتری واقعی است دریافت می‌کند. در ماه‌های اول که جی‌پی مورگان در حال تست فناوری جدید خودش است، ارز دیجیتال JPM در مقادیر کم معامله می‌شود. باید ببینیم آیا ارز دیجیتال جی‌پی مورگان می‌تواند به‌صورت عمومی و گسترده در معاملات به‌کار برده شود یا خیر.