انگلیس از شرکت های بزرگ فناوری مالیات می گیرد

پردیس فناوری کیش _طرح ملی مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه محیط زیست

پس از فرانسه، انگلیس اعلام کرده بر درآمد شرکت های بزرگ دیجیتال از بازار این کشور مالیات وضع می کند. در صورت تصویب این قانون شرکت ها باید ۲ درصد از درآمد خود در این کشور را مالیات بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، انگلیس از برنامه‌های خود برای وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ فناوری دیجیتال رونمایی کرده است. این مالیات شرکت‌های جهانی و بزرگی مانند آمازون و گوگل، اپل و فیس بوک را هدف گرفته است.

در صورت وضع این قانون مالیاتی، شرکت‌های بزرگ دیجیتال باید از آوریل ۲۰۲۰ میلادی ۲ درصد از درآمد سالانه خود از فروش در انگلیس را مالیات بپردازند. به گفته مقامات مبلغ این مالیات تا ۲۰۲۲ میلادی به ۴۰۰ میلیون پوند می‌رسد.

«جس نورمن» وزیر خزانه داری انگلیس در این باره گفت: قانون مالیات سرویس‌های دیجیتال طوری طراحی شده که رقابتی و عادلانه باشد.

جالب آنکه این قانون دقیقاً روزی ارائه شد که فرانسه نیز به عنوان نخستین کشور وضع مالیات برشرکت های بزرگ دیجیتال را تصویب کرد. طبق این قانون شرکت‌های بزرگ دیجیتال باید ۳ درصد از درآمد سالانه خود در فرانسه را به دولت این کشور مالیات بپردازند.

این درحالی است که وضع قوانین مالیاتی جدید بر شرکت‌های دیجیتال بزرگ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را خشمگین کرده است. در همین راستا ترامپ از وضع این قوانین در فرانسه انتقاد کرد و دستور داد تحقیقاتی درباره قانون مالیاتی جدید انجام شود.

به نقل از : www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *