پلمب یک واحد آلاینده دپوی ضایعات در جنوب تهران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: طی گشت و پایش‌های مأموران اجرایی این اداره، یک واحد تفکیک ضایعات و پسماند در بخش قلعه نو این شهرستان شناسایی و به دلیل بی توجهی به اخطاریه های زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از  روابط عمومی محیط زیست استان تهران زهره عبادتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم محکومیت یک واحد آلاینده دپوی ضایعات در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: طی گشت و پایش‌های مأموران اجرایی این اداره، یک واحد تفکیک ضایعات و پسماند در بخش قلعه‌نو این شهرستان شناسایی و به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه‌های زیست‌محیطی به مراجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به اینکه پس از پیگیری‌های لازم، در نهایت این واحد با دستور مقام قضائی پلمب و نهایتا جمع‌آوری شد، افزود: همچنین متصدی این واحد به دلیل آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از فعالیت به استناد مواد قانونی مدیریت پسماند به صد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

عبادتی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 40 واحد تفکیک ضایعات در شهرستان ری توسط این اداره  شناسایی و جمع‌آوری شده است، تصریح کرد: از این تعداد 27 واحد در بخش خاوران، 11 واحد در بخش مرکزی، یک واحد در بخش قلعه‌نو و یک واحد نیز در بخش فشافویه این شهرستان جمع‌آوری شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *